6.RİZE GÜNLERİNİN RİDEF İLE ALAKASI YOKTUR6.RİZE GÜNLERİNİN RİDEF İLE ALAKASI YOKTUR Geçen seneki ve bu seneki SÖZDE 6.Rize günleri birilerinin sözü ile kurdurulan derneğe yaptırılmaktadır.
HAMAMÖNÜNDEKİ RİZE EVİNi KAPATTIRAN RİZELİLER...HAMAMÖNÜNDEKİ RİZE EVİNi KAPATTIRAN RİZELİLER; Ankara'da RiZE EVİ, Bayrağının RİZE dalgalanması demekti. Rize bayrağını indirtenler, bundan zevk alanlar, RİZE’Lİ OLAMAZ
YAPILAN ORGANİZASYONDA FEDERASYONUMUZ YOKTUR…Birçok kurumun, firmanın ve kişinin, kafa karışıklığından dolayı, doğru adres olan bizleri araması sonucunda kendimizi aşağıdaki duyuruyu yapma mecburiyetinde hissediyoruz.
4. Rize GünleriAnkara Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek 4. Rize Günleri'nin tarihi belli oldu.
Kuva-yi Milliye'nin Rizeli Kahramanı İpsiz Recep Ölümünün 84. Yıldönümünde Rize'de Anıldı


Kurtuluş Savaşı döneminde balıkçı tekneleriyle Kuvay-ı Milliye’ye asker ve silah taşımış olan halk kahramanımız Milis Yüzbaşı İpsiz Recep ölümünün 84. yıl dönümünde Rize’de anıldı. Aslen Rize’nin Portakallık Mahallesi'nden olan İpsiz Recep’i anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemi ile ilgili yapılan konuşmaların ardından İpsiz Recep’e yazılmış olan türkü Rize Gençlik Merkezi sanatçıları tarafından seslendirildi.

Programa Rize Vali Vekili Hakan Burak Uz, Garnizon Komutan Vekili Kd. Bnb. Osman Küçük, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, İl Kültür Müdürü İsmail Hocaoğlu, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Rize Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.Ankara Rize Dernekleri Federasyonu
Adres: İnkılap Sokak 25/5 Kızılay/ANKARA
Tel: 0312 425 79 92  Fax: 0312 417 90 32 
E-Posta: bilgi@rizeliler.org.tr